Jak się ubrać na pierwszą randkę – proste porady

Jak się ubrać na pierwszą randkę – proste porady

Pierwsze randki to dla każdego denerwujące doświadczenie. To oczywiste, że chcesz zrobić dobre wrażenie i wyglądać jak najlepiej. Być może spędziłeś nawet godziny przeglądając swoją szafę próbując znaleźć idealny strój. Nic jednak nie sprawia, że czujesz tę pewność, że to idealny ubiór na randkę.

Tym bardziej jest to stresujące w sytuacji, gdy osobę, z którą spotykasz się na randce widzisz pierwszy raz w życiu. Jesteś po przejrzeniu rankingu portali randkowych, wyborze najlepszego z nich, założeniu konta, wymianie paru wiadomości z interesującymi osobami – wszystko to wydaje się takie proste w porównaniu z momentem, kiedy masz się z kimś spotkać twarzą w twarz.

Spokojnie, pomożemy! Oto kilka wskazówek, w co się ubrać na pierwszej randce.

Komfort przede wszystkim – ubranie na pierwszą randkę musi być wygodne!

Przede wszystkim wybierz coś, co sprawi, że poczujesz się komfortowo i pewnie. To Twoja szansa, aby pokazać, kim jesteś! W końcu bez sensu jest udawanie na siłę kogoś, kim się nie jest. Osoba, z którą randkujesz i tak szybko wyczuje, że to tak naprawdę nie jest Twój styl i nie czujesz się w tych ubraniach dobrze – bardzo łatwo przejrzeć takie pozory na wylot.

Jeśli nie masz pewności, co sprawi, że poczujesz się najbardziej komfortowo, załóż coś, co nie jest zbyt odkrywcze i niezbyt formalne. Możesz przyjąć na przykład taki punkt wyjścia: co ubierzesz na wyjście do kina w pojedynkę? Na pewno będzie to coś, co będzie wygodne, ale jednocześnie takie, żeby nadal wyglądać dobrze w oczach innych widzów. Na pierwszą randkę możesz przyjąć podobną strategię.

… ale wybrany strój zależy też od charakteru randki

Poprzednia porada może posłużyć jako punkt wyjścia, kiedy randka jest luźna i nieformalna, ale czasami sytuacja trochę narzuca inne podejście. Innymi słowy – dopasuj strój do sytuacji na randce. Jeśli jest to randka przy kawie, nie noś niczego zbyt wymyślnego ani oficjalnego. Jeśli to elegancka kolacja, nie krępuj się przebrać w coś bardziej eleganckiego! Miejsce, w którym spotkanie się odbędzie na pewno będzie dla Ciebie wystarczającą wskazówką.

O ile nie jest trudne ubrać się w to, co jest dla Ciebie komfortowe, tak wybór bardziej eleganckiego stroju stanowi już dla wielu osób spore wyzwanie. Paniom polecamy wyrafinowaną sukienkę oraz buty na szpilkach, natomiast panom koszulę zapinaną na guziki, dobrze dobrane dżinsy oraz ładne buty. Marynarka też na pewno nie zaszkodzi.

Przemyśl to, jakie kolory założysz na randkę!

Zastanów się też nad tym, w jakie kolory się ubierzesz. Ma to o wiele większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać! Nie jest tajemnicą, że kolory mają moc wpływania na nasz nastrój. Dlatego ważne jest, aby znać odpowiednie kolory na randkę – takie, które pasują do Twojej osobowości, nastroju i wiadomości, którą chcesz wysłać. Na przykład, czy chcesz pokazać swoją pewność siebie, czy być bardziej stonowanym? Chcesz wyglądać na przystępnego czy tajemniczego?

Jeśli starasz się pokazać, że jesteś pewny siebie i beztroski, to noszenie czegoś takiego jak pomarańczowy będzie dla ciebie dobre. . Jeśli chcesz pokazać, że jesteś delikatna i romantyczna, noszenie różu może być dla Ciebie idealną opcją. Jeśli chcesz pokazać, że jesteś towarzyski i kochasz światła reflektorów, noszenie czerni może być dla Ciebie idealną opcją. Z kolei kombinacja jaskrawych kolorów ukaże Cię jako osobę pełną życia i energii!

Zastanów się zatem, jaki kolor najbardziej do Ciebie pasuje oraz co powie na Twój temat.

Pamiętaj, że ubranie na randkę to nie wszystko!

Strój, który założysz na randkę oczywiście ma bardzo duże znaczenie. W dużym stopniu wpłynie on na pierwsze wrażenie, które wywołasz na drugiej osobie, a także przekażesz za jego pomocą całkiem sporo informacji o sobie. Jak to jednak mówią, to nie szata zdobi człowieka! Spotykacie się na randkę po to, aby poznać przede wszystkim siebie nawzajem – swoje charaktery, osobowości, zainteresowania i oczekiwania.

Fakt, może trafisz na kogoś, kto ocenia książki po okładce albo przywiązuje dużą uwagę do gustu odzieżowego, ale w przypadku większości osób jesteś w stanie źle dobrany ubiór na randkę nadrobić swoją osobowością, także niech wybór odpowiedniego stroju nie paraliżuje Cię przed wychodzeniem na randki!