Jakie kosmetyki do stylizacji włosów wybrać?

Jakie kosmetyki do stylizacji włosów wybrać?

Odpowiednie produkty do modelowania włosów sprawią, że szybko uzyskasz wymarzoną fryzurę. Lakier, pasta, pianka czy puder mają inne właściwości. Stylizacja to sztuka i nie każdy potrafi świetnie modelować włosy, by uzyskać piękną fryzurę.

Kosmetyki do stylizacji pozwolą odpowiednio ułożyć i wystylizować włosy, ale będziesz do tego potrzebować nie tylko umiejętności i wprawy, ale także odpowiednich i dobrej jakości kosmetyków do włosów. Wybór produktów do modelowania zależy głównie od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli mają to być włosy kręcone, konieczne będą między innymi papiloty lub lokówka. By uzyskać efekt naturalnych fal, wystarczy dobra szczotka i lakier do włosów.

Kosmetyki do modelowania włosów

  •   lakier do włosów,
  •   pianka do włosów,
  •   puder do włosów,
  •   pasta do włosów,
  •   żel do włosów,
  •   pomada do włosów,
  •   glinka do włosów,
  •   płyn do stylizacji.

Lakiery do włosów. To najpopularniejszy produkt do modelowania pasm. Świetnie utrwala fryzurę, zabezpiecza włosy przed zniszczeniem i wpływem czynników pogodowych. Do wyboru są różne lakiery do włosów, zapewniają różną moc chwytu. Mogą delikatnie usztywnić fryzurę, a te mocne usztywnią skomplikowane uczesanie. Polecamy profesjonalny lakier Kemon czy Montibello. Do cienkich włosów sprawdzi się ten o małej mocy, a do mocnych, sztywnych i grubych włosów polecamy lakier o mocniejszym utrwaleniu.

Pasta do włosów. Służy do stylizacji i modelowania włosów, pozwala przygotować perfekcyjną fryzurę. Pasta sprawia, że uczesanie wygląda naturalnie, ale też perfekcyjnie. Najpierw trzeba nieco pasty rozgrzać w dłoniach, a potem delikatnie nałożyć na pasma i wymodelować fryzurę.

Pianka do włosów. Wyjątkowo popularna – podobnie jak lakier do włosów Kemon czy Montibello – jest pianka. Przede wszystkim dodaje włosom objętości, unosząc je u nasady, ale też ułatwia ich układanie i je pielęgnuje. Pianki sprawiają, że włosy nabierają wyrazistości, sprężystości i mocniejszego skrętu.

Żel do stylizacji włosów. To produkt do modelowania głównie krótkich włosów. Wspaniale stylizuje fryzurę i pozwala nadać jej wybrany kształt. Szybko zasycha po zaaplikowaniu na włosy i je skutecznie utrwala.

Lotion – płyn do stylizacji włosów. Na co dzień, do prostych uczesań, można też sięgnąć po lotion. Nie jest to kosmetyk obciążający, zapewnia delikatne utrwalenie. Jeśli masz suche włosy, sprawdzi się on zamiast pianek do włosów. Lotion skutecznie zapobiega przesuszaniu włosów. Ogranicza puszenie, dodaje im blasku, sprawia, że można je łatwiej rozczesać.