Ubrania: osobisty stylista. Dlaczego warto go mieć?

Ubrania: osobisty stylista. Dlaczego warto go mieć?

Kupno modnego ubrania to nie jest prosta sprawa. Jeśli dodatkowo chcemy się jeszcze wyróżniać, to poziom trudności zdecydowanie rośnie. Możemy się dobrze znać na modzie, ale mieć mało czasu. Jeśli się nie znamy, to nietrafione zakupy mogą nas naprawdę sporo kosztować. Spojrzenie z boku też zawsze się przyda. Dlatego osobisty stylista to pomysł wart rozważenia.

Styl to jest coś więcej niż kupienie modnego ubrania

Kupienie jednego modnego ubrania to nie wszystko, dobrze byłoby też wypracować swój własny, niepowtarzalny styl, który będzie widoczny w różnych miejscach i sytuacjach, a to też już jest wyższa szkoła, nie każdy to potrafi. Ten styl trzeba utrzymać, ale musi on też ewoluować – wraz z naszym wiekiem, a także wraz ze zmianami w świecie mody. Osobisty stylista nie pracuje za darmo, ale nie oznacza to, że jest to ktoś tylko dla najbogatszych. Wielu ludzi odkłada pieniądze na wymarzone ubranie, a gdy dochodzi do zakupów, nie wie, czego tak dokładnie chce, czy coś jest modne, a może było modne przed chwilą, czy to im w ogóle pasuje? W takiej sytuacji na pewno warto dołożyć pieniądze i poratować się opinią specjalisty tak, aby ciężko zaoszczędzonych pieniędzy nie wyrzucić w błoto. Praca osobistego stylisty nie musi dotyczyć zresztą tylko rzeczy nowych, może on nam też pomóc w zrobieniu porządku w naszej szafie.

Pomyśl, czy masz czas zrobić to dobrze samemu

Wspomniany wyżej brak czasu to też bardziej skomplikowana sprawa. Nie chodzi tu tylko o czas, który potrzebny jest na samo wyjście po konkretną rzecz. Czas potrzebny jest też na to, by poznać sklepy i ich asortyment. Można wtedy pominąć te, w których i tak nic ciekawego się nie znajdzie, a także szybko dobrać różne części garderoby z różnych sklepów. Dobry osobisty stylista taką wiedzę będzie miał w tzw. małym palcu. Będzie też gotowy wybrać się z klientem do innego miasta – i to niekoniecznie polskiego. Podczas planowania takiego wyjazdu szczególnie warto się zastanowić, czy na pewno starczy nam czasu i wiedzy, chociażby na dokładny przegląd oferty – przed i w czasie zakupów.

Spojrzenie z boku prawdę ci powie

I jeszcze to spojrzenie z boku. Mówi się, że w ubraniu powinniśmy się przede wszystkim dobrze czuć (niekoniecznie mowa tu o fizyczności, bo tę się czasami poświęca). Z jednej strony ciężko się z tym nie zgodzić, ale jeśli zdecydowana większość stwierdzi, że z naszym gustem jest jednak coś nie tak, bo po prostu będziemy dla nich źle wyglądać, to możemy się jednak szybko przestać czuć dobrze. Szczególnie gdy wśród oceniających pojawi się… osobisty stylista.

1 thoughts on “Ubrania: osobisty stylista. Dlaczego warto go mieć?

  1. Na pewno stylista profesjonalnie doradzi w kwestii ubioru, ale kogo na to stać :/

Comments are closed.